A sugárterápia károsítja a rákos sejteket, de károsíthatja az egészséges sejteket a kezelési területen. Az egészséges sejtek káros hatása mellékhatásokat okoz. A mellékhatások attól függenek, hogy a test mely része kapja a sugárkezelést. A szervezetben lévő különböző sejtek és szövetek eltérően reagálnak a sugárzásra. A gyorsan osztódó sejtek a leginkább érintettek. Ezek közé tartoznak a bőrsejtek, a száj és a gasztrointesztinális (GI) traktus és a csontvelőben lévő vérsejtek.
A mellékhatások bármikor előfordulhatnak a sugárterápia után, közvetlenül vagy néhány nap vagy hetek után. A legtöbb mellékhatás általában eltávozik néhány héten belül a kezelés befejezése után 2 hónapig. Néhány mellékhatás azonban a kezelés befejezése után is folytatódhat, mivel az egészséges sejtek időbe telik a gyógyítás hatására. A késői mellékhatások a kezelést követő hónapok vagy évek után következhetnek be. Ha a sugárzás dózisa elég magas, egyes sejtek esetleg nem tudják megjavítani magukat. Ennek eredményeképpen néhány mellékhatás sokáig tarthat, vagy tartós lehet.
Általában a sugárterápia mellékhatásai az alábbiaktól függenek:
A fáradtság a sugárterápia egyik leggyakoribb mellékhatása. Ez általában néhány héten át tartó sugárterápia után következik be, és rosszabbodhat a kezelés folytatásakor. Ennek oka számos dolog okozhat. A sugárterápia során a szervezet több energiát használ fel öngyógyításra. A fáradtság gyakoribb, amikor a test nagyobb területeit kezelik. A csontvelő területek sugárterápiája, például a medence vérszegénységet okozhat. Az anémia fáradtságot okozhat. Az étkezés vagy az alvás problémái a fáradtságot még rosszabbá tehetik. A menetrend módosításai, például a kórházi napi kirándulások is fáradtnak érezhetik magukat. A fáradtság általában fokozatosan elmúlik a kezelés befejezése után, de néhány ember továbbra is fáradtnak érzi magát néhány hetet vagy hónapot a sugárterápia után.
A bőrproblémák gyakoriak a külső sugárterápiával, mert a sugárzás a bőrön át halad, hogy elérje a kezelendő területet. A sugárzott területen lévő bőr piros, száraz vagy viszkető lehet. Ez megváltoztathatja a színt (sötétebbé vagy cserzettedébbé válik). A legtöbb bőrreakció a sugárkezelés első két hetében következik be. Általában néhány héttel eltávoznak a kezelés után, de bizonyos bőrelváltozások, mint a bőr sötétedése vagy hegesedése, állandóak lehetnek. Néhány ember nem tapasztal semmilyen bőrreakciót sugárkezeléssel.
Hajhullás (alopecia) vagy hajhátrány csak a sugárterápiával kezelt területen fordul elő. A hajhullás mennyisége és regrowth mennyisége személyenként változik, és függ a sugárzás dózisától. A hajhullás körülbelül 2-3 héttel kezdődik a sugárterápia kezdete után. A kisebb sugárterhelés általában ideiglenes hajhullást eredményez. A tartós hajhullás gyakoribb a nagyobb dózisoknál. Ha a haj regenerálódik, rendszerint körülbelül 3-6 hónappal a sugárterápia befejezése után, a szín vagy a textúra eltérő lehet, és visszaadhatja vékonyabb vagy foltosodóvá.
Az étvágycsökkenés a sugárterápia első néhány hetében kezdődik, és a kezelés befejezése után is folytatható. Az olyan mellékhatások, mint a szájüreg, a szájszárazság, a nyelési problémák, az émelygés és a hányás, étvágytalanságot okozhatnak. A fej és a nyak területének sugárterápiája átmeneti változásokat okozhat az íze vagy a szagában, ami kevésbé élvezheti az ételeket. Néhány ember teljesen elveszíti érdeklődését az ételtől, és nem eszik, még akkor is, ha tudják, hogy szükségük van rá. A jó táplálás fenntartása a sugárterápia alatt és után fontos, hogy segítse a betegnek a kezelésből való visszaszerzését.
Az émelygés és a hányás a külső sugárterápia gyakori mellékhatása lehet, különösen, ha a kezelési terület magába foglalja a gyomrot és a hasat. Az általános mellékhatás a kezelendő területtől függetlenül is előfordulhat. A sugárterápia általában néhány héttel a sugárterápia befejezése után eltűnik.
Az alacsony vérsejtszámok a csontvelőben előállított vérsejtek sugárzásának hatására következnek be. Az alacsony vérsejtszám gyakoribb, ha kemoterápiát kap a sugárkezeléssel egyidejűleg, vagy ha a kezelési terület magában foglalja a medence csontjait (ahol sok vérsejt készül). Az alacsony vérsejtszámok általában nem elég súlyosak ahhoz, hogy problémákat okozhassanak. Ha néhány napig megszakad a kezelés, a vérsejtszám általában visszaáll.
A sztereotaktikus sugársebészet (SRS) egy nagy sugárterhelést fókuszál az egyik agyi területre. A mellékhatások a sugárterápia területétől függenek. Néha az egész agyat sugárkezeléssel kezelik, bár a dózisok gyakran alacsonyabbak. Az agyi sugárterápia nagy dózisa nagyobb valószínűséggel okoz hosszú távú problémákat. Gyermekekben, annál fiatalabb a gyermek, annál érzékenyebb az agysejtek a sugárzás mellékhatásaira.
Az agyi sugárterápia mellékhatásai a következők lehetnek:
A sugárterápia irritálhatja a száj, a torok és a nyelőcső felső részét borító nyálkahártyákat. A kezelés más területeire is hatással lehet.
A fej és nyak sugárterápia mellékhatásai lehetnek:
A tüdő, a nyelőcső, a gerincvelő és az emlő limfóma és rákos megbetegedéseinek kezelésére szolgáló sugárkezelés gyakran a mellkason belüli struktúrákra irányul. A mellkas felső részének sugárzása irritálhatja a torkot és a nyelőcsövet.
A mellkasi sugárterápia mellékhatásai a következők lehetnek:
A felső hasba történő sugárterápia irritálhatja a nyelőcsövet és a gyomrot. Az alsó hasba való sugárzás nagyobb valószínűséggel irritálja a kicsi és a vastagbelet. Az emberek nagyobb valószínűséggel tapasztalják a mellékhatásokat, ha a has nagy részét kezelik.
A medence sugárterápiája irritálja a nagy és a vékonybelet, és emésztési problémákat okozhat. Arra is irritálhatja a húgyhólyagot, és hatással lehet a reproduktív szervekre.
A medence sugárzásának mellékhatásai a következők lehetnek:
A késői mellékhatások a kezelés befejezése után hosszú idő után jelentkezhetnek, és attól függően különbözhetnek attól függően, hogy hol van a sugárterápiás kezelés. Néhány későbbi hatás:
Az emésztőszervekre utalva vagy azzal kapcsolatban.
A gasztrointesztinális (GI) traktus vagy az emésztőrendszer tartalmazza a szájat, a garat (torok), a nyelőcső, a gyomor, a vékonybél és a vastagbél.
Olyan tünetek csoportja, amelyek álmosságot, levertséget (abnormális álmosságot vagy energiahiányt), étvágytalanságot és ingerlékenységet tartalmaznak.
Somnolence-szindróma a gyermekeknél a fej sugárkezelését követően jelentkezhet.
kender , más néven marihuána, egy közép-ázsiai növény, amelyet ma a világ számos részén nevelnek. A kender növény termel gyapot tartalmazó vegyületeket nevezik kannabinoidok. Néhány kannabinoid pszichoaktív (az agyon és a változó hangulatban vagy tudatban). Az Egyesült Államokban, kender szabályozott anyag, és a Schedule I hatóanyagnak minősül (a gyógyszer nagymértékű visszaélés lehetőséggel és jelenleg nem elfogadott orvosi felhasználással).
Klinikai vizsgálatok, amelyek gyógyszert vizsgálnak kender a rákban korlátozottak. Kutatások elvégzése kender az Egyesült Államokban a kutatóknak az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóságtól (FDA) be kell nyújtani egy vizsgálati új gyógyszer (IND) kérelmet, meg kell kapniuk egy Schedule I engedélyt a Kábítószerügyi Hatóságtól (DEA) és jóvá kell hagyniuk a Nemzeti Kábítószer-ellenes Intézet (NIDA).
A szövetségi törvény, a birtoklása kender (marihuána) illegális az Egyesült Államokban a jóváhagyott kutatási környezeten kívül. Azonban egyre több állam, terület és a Columbia kerülete hozott törvényeket az orvosi marihuána legalizálására. (Lásd a 4. kérdést).
Mi a kannabinoidok?
A kannabinoidok aktív vegyi anyagok kender amelyek kábítószer hatásúak a szervezet egészében, beleértve a központi idegrendszert és az immunrendszert. Phycocannabinoidok néven is ismertek. A fő aktív cannabinoid a kender a delta-9-THC. Egy másik aktív kannabinoid a kannabidiol (CBD), amely enyhítheti a fájdalmat és csökkenti a gyulladást anélkül, hogy a delta-9-THC “magas” hatását okozná.
A kannabinoidok hasznosak lehetnek a rák és a rák kezelésének mellékhatásainak kezelésében.
A kannabinoidok egyéb lehetséges hatásai a következők:
A … haszna kender gyógyászati célokra legalább 3000 év. A 19. században a nyugati gyógyászatban alkalmazták, és azt mondták, hogy enyhíti a fájdalmat, gyulladást, görcsöket és görcsöket.
1937-ben az USA Kincstárja megkezdte az adóztatást kender a marihuána adótörvény szerint egy dollár egy uncia gyógyszerként és egy száz unciát a nem orvosi használatra. Az American Medical Association (AMA) ellenezte ezt a szabályozást kender és nem akarta, hogy tanulmányozza a lehetséges gyógyászati előnyöket. 1942-ben, kender eltávolították az Amerikai Egyesült Államok gyógyszerkönyvéből, mivel továbbra is aggodalmát fejezte ki biztonságossága miatt. 1951-ben a Kongresszus elfogadta a Boggs-törvényt, amely magában foglalta kender a kábítószerekkel először.
A kongresszus által 1970-ben elfogadott ellenőrzött anyagokról szóló törvény szerint a marihuána I. mellékletben szereplő kábítószernek minősült. Az egyéb I. mellékletben szereplő gyógyszerek közé tartoznak a heroin, az LSD, a meszkalin, a metakvalon és a gamma-hidroxi-butirát (GHB).
Habár kender hogy az Amerikai Egyesült Államok kormánya a betegeket eseti alapon osztotta szét az 1978-ban megkezdett Compassionate Use Investigational New Drug (IND) program keretében. Ez a program az új betegek számára 1992-ben zárva volt.
A kutatók tanulmányozták, hogy a kannabinoidok hogyan hatnak az agyra és a test más részeire. A kannabinoid receptorokat (a kannabinoidokat megkötő molekulákat) az agysejtekben és az idegsejtekben a test más részein fedezték fel. A kannabinoid receptorok jelenléte az immunrendszer sejtjein azt sugallja, hogy a kannabinoidok szerepet játszhatnak az immunitásban.
A nabiximolok (Sativex) a kender kivonat, amely delta-9-THC-t és kannabidiolt (CBD) tartalmaz. A nabiximolokat Kanadában (a feltételeknek való megfelelésről szóló értesítés alapján) engedélyezték a fejfájás vagy szklerózis multiplexben szenvedő betegek fájdalomcsillapítására.
Ha kender illegális, hogyan használják egyes rákbetegek az Egyesült Államokban?
Bár a szövetségi törvény tiltja a kender, az alábbi térkép bemutatja a legalizált államokat és területeket kender gyógyászati célokra. Egyes államok csak egy összetevőt legalizáltak kender, mint például a kannabidiol (CBD), és ezek az állapotok nem szerepelnek a térképen. Az orvosi marihuána törvények országonként eltérőek. Nagyít
Hogy van kender adjuk?
kender szájon keresztül vagy belélegezhető. Szájon át (szalonnában vagy gyógynövényként) a fő pszichoaktív összetevő kender (delta-9-THC) a májban feldolgozzuk, és további pszichoaktív vegyületté tesszük.
Amikor kender füstölve és belélegezve, a kannabinoidok gyorsan belépnek a véráramba. A további pszichoaktív vegyi anyagot kisebb mennyiségben állítják elő, mint szájon át.
Egyre több klinikai vizsgálatban tanulmányozzák egy gyógyszert, amelyet egy kivonatból készítenek kender amely specifikus mennyiségű kannabinoidot tartalmaz. Ezt a gyógyszert a nyelv alatt permetezzük.
Bármilyen preklinikai (laboratóriumi vagy állati) vizsgálatot végeztek kender vagy kannabinoidokat?
A kannabinoidok preklinikai vizsgálata során a következőket vizsgálták:
Daganatellenes hatás
Az étvágy ösztönzése
Fájdalomcsillapítás
Hányinger és hányás
Szorongás és alvás
Nem végeztek klinikai vizsgálatokat kender a humán rák kezelésére a National Institutes of Health PubMed adatbázisában megtalálható a CAM.
kender és a kannabinoidokat klinikai vizsgálatokban tanulmányozták a rák és rákterápiák mellékhatásainak kezelésére, beleértve a következőket:
Rák
Hányinger és hányás
Az étvágy ösztönzése
Fájdalomcsillapítás
Szorongás és alvás
A kannabinoidok mellékhatásai a következők lehetnek:
Mert kender A füst sok hasonló anyagot tartalmaz, mint a dohányfüst, aggodalmak merülnek fel azzal kapcsolatban, hogy a belélegzett kannabisz hogyan befolyásolja a tüdőt. Egy több mint 5000 férfi és nő rákot érintő vizsgálata 20 év alatt megállapította, hogy a dohányzás a dohányzás elvesztéséhez kötődik, de a kannabisz alkalmi és alacsony használata nem kapcsolódik a tüdő működésének elvesztéséhez.
Mivel a kender hosszú ideig káros hatással lehet az endokrin és reproduktív rendszerekre, a herék csírasejtes daganatait (TGCT-k) kender a felhasználókat tanulmányozták. Nagyobb vizsgálatok, amelyek a betegeket az idő múlásával követik, és a TGCT-kben lévő kannabinoid receptorok laboratóriumi vizsgálata szükséges annak megállapításához, hogy van-e kapcsolat a kender és a TGCT-k nagyobb kockázata.
A hólyagrák arányának vizsgálata 2008 – ban kender a felhasználókat és a nem-felhasználókat több mint 84 000 férfi vett részt, akik részt vettek a Kaliforniai Férfi Egészségügyi Tanulmányban. Több mint 16 éves követés és az életkorra, faji / etnikai csoportra és testtömegindexre (BMI) igazították a húgyhólyagrák arányát 45% -kal alacsonyabbra kender felhasználóknál, mint azoknál, akik nem jelentettek be kender használat.
Mindkét kender és a kannabinoidok függőséget okozhatnak.
A kannabinoidok kivonásának tünetei lehetnek:
Ezek a tünetek enyheek, mint az opiátokból való kivonás, és néhány nap után általában csökken.
Vannak kender vagy kannabinoidokat, amelyeket az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszer-Igazgatósága rákellenes kezelésként az Egyesült Államokban engedélyezett?
Az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerészeti Hivatal nem hagyta jóvá kender vagy kannabinoidokat rák kezelésére.
Vannak kender vagy a kannabinoidokat, amelyeket az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala jóváhagyott a rákos tünetek kezelésére vagy a rákterápia mellékhatásainak kezelésére?
kender az Amerikai Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerbiztonsági Hivatala (FDA) nem engedélyezi a rákos megbetegedések vagy a rákterápia mellékhatásainak kezelésére.
Két kannabinoidot (dronabinol és nabilone) az FDA jóváhagyott kemoterápiával kapcsolatos hányinger és hányás kezelésére azoknál a betegeknél, akik nem reagáltak a standard terápiára.
A klinikai vizsgálati keresés segítségével megtaláljuk az NCI által támogatott rákos klinikai vizsgálatokat, amelyek elfogadják a betegeket. A rák típusától, a páciens korától és a kísérletek elvégzésétől függően vizsgálatokat végezhet. A klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos általános információk is rendelkezésre állnak.
Az orvos adatkérdése (PDQ) az Országos Rákkutató Intézet (NCI) átfogó rákinformációs adatbázisa. A PDQ adatbázis tartalmazza a rák megelőzésére, kimutatására, genetikájára, kezelésére, támogató gondozására és kiegészítő és alternatív gyógymódokra vonatkozó legfrissebb információk összefoglalóit. A legtöbb összefoglaló két változatban jelenik meg. Az egészségügyi szakemberek részletes leírása technikai nyelven íródott. A páciens verziója könnyen érthető, nem technikai nyelven készült. Mindkét verzió rákos információkkal rendelkezik, pontos és naprakész, és a legtöbb változat spanyolul is elérhető.
A PDQ az NCI szolgáltatása. Az NCI az Országos Egészségügyi Intézetek (NIH) része. A NIH a szövetségi kormány biomedikai kutatásának központja. A PDQ-összefoglalók az orvosi szakirodalom független felülvizsgálatán alapulnak. Ezek nem az NCI vagy az NIH politikai nyilatkozatai.
Ez a PDQ rákinformáció összefoglalása a Cannabis és a kannabinoidok használatáról aktuális információkat tartalmaz a rákos betegek kezelésében. Célja, hogy tájékoztassa és segítse a betegeket, családokat és gondozóikat. Nem nyújt hivatalos iránymutatásokat és ajánlásokat az egészségügyi ellátásról szóló döntések meghozatala érdekében.
A szerkesztői testületek írják le a PDQ rákinformációs összefoglalásait, és naprakészen tartják azokat. Ezek a bizottságok rákkezeléssel foglalkozó szakemberek és a rákkal kapcsolatos egyéb specialitásokból állnak. Az összefoglalókat rendszeresen felülvizsgálják, és új információkkal kerülnek módosításra. Az összes összefoglaló dátuma (“Utolsó módosítás dátuma”) a legfrissebb változás dátuma.
A betegtájékoztatóban szereplő információkat a PDQ Integratív, Alternatív és Kiegészítő Terápiás Szerkesztői Testület által készített, rendszeresen áttekintett és szükség szerint frissített egészségügyi szakmai verzióból vették.
A klinikai vizsgálat olyan vizsgálat, amely egy tudományos kérdés megválaszolására szolgál, például arról, hogy az egyik kezelés jobb-e a másiknál. A kísérletek a múltbeli vizsgálatokon és a laboratóriumi tapasztalatokon alapulnak. Minden kísérlet megfelel bizonyos tudományos kérdéseknek annak érdekében, hogy új és jobb módszereket találjanak a rákos betegek segítésére. A kezelés során a klinikai vizsgálatok során információt gyűjtenek az új kezelés hatásairól és arról, hogy mennyire jól működik. Ha egy klinikai vizsgálat azt mutatja, hogy az új kezelés jobb, mint a jelenleg alkalmazott, akkor az új kezelés “normál” lesz. A betegek esetleg gondolkodni akarnak a klinikai vizsgálatban való részvételről. Néhány klinikai vizsgálat csak olyan betegek számára nyitott, akik nem kezdték meg a kezelést.
A klinikai vizsgálatok szerepelnek a PDQ-ban, és megtalálhatók az NCI honlapján. Számos rákos orvos is részt vesz a klinikai vizsgálatokban. További információkért hívja az 1-800-4-CANCER rák tájékoztató szolgálatot (1-800-422-6237).
A PDQ bejegyzett védjegy. A PDQ-dokumentumok tartalmát szabadon szövegként lehet használni. Nem azonosítható NCI PDQ rák információs összefoglaló, hacsak az egész összefoglaló nem látható, és rendszeresen frissül. Azonban a felhasználó számára megengedett, hogy írjon egy mondatot, például: “Az NCI PDQ rákról szóló összefoglalója az emlőrák megelőzéséről a következőképpen állapítja meg a kockázatokat: [az összefoglaló kivonatát].”
A PDQ összegzésének legjobb módja a következő:
PDQ® integrált, alternatív és kiegészítő terápiák szerkesztői bizottsága. PDQ Kannabisz és kannabinoidok. Bethesda, MD: National Cancer Institute. Frissítve. Elérhető: https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/cam/patient/cannabis-pdq. Hozzáférés. [PMID: 26389314]
Az összefoglalóban szereplő képeket a szerző (k), a művész és / vagy a kiadó engedélyével használják a PDQ-összefoglalókban való használatra. Ha PDQ-összefoglalóból szeretne képet használni, és nem használja az egész összefoglalót, akkor a tulajdonosnak engedélyt kell kapnia. A Nemzeti Rákkutató Intézet nem adhatja meg. Az összefoglalóban szereplő képek használatával kapcsolatos információk és a rákkal kapcsolatos számos egyéb kép megtalálható a Visuals Online-ban. A Visuals Online több mint 2000 tudományos kép gyűjteménye.
Az összefoglalókban szereplő információk nem használhatók a biztosítási díjakra vonatkozó döntések meghozatalára. A biztosítási fedezetről bővebben a Cancer.gov webhelyen találhatók a kezelői rákkezelési oldalon.
További információért forduljon hozzánk, vagy segítséget kapjon a Cancer.gov weboldalán a Kapcsolatfelvétel a Súgó oldalon. Kérdések a Cancer.gov weboldalon keresztül is elérhetők.
A kiegészítő és alternatív gyógymód (CAM) – más néven az integratív gyógyszer – magában foglalja a gyógyító filozófiák, megközelítések és gyógymódok széles skáláját. A terápiát általában kiegészítőnek nevezik, ha a hagyományos kezelések mellett használják; Gyakran alternatívnak nevezik, ha hagyományos kezelés helyett használják. (A szokásos kezelések azok, amelyeket a legfontosabb egészségügyi közösség széles körben elfogad és gyakorol.) Attól függően, hogy miként alkalmazzák őket, egyes terápiák komplementer vagy alternatívak lehetnek. Kiegészítő és alternatív terápiákat használnak a betegség megelőzésére, a stressz csökkentésére, a mellékhatások és tünetek megelőzésére vagy csökkentésére, illetve a betegségek kezelésére vagy gyógyítására.
A hagyományos rákellenes kezelésekkel ellentétben a kiegészítő és alternatív kezelések gyakran nem tartoznak a biztosítóintézetek közé. A betegeknek ellenőrizniük kell a biztosítási szolgáltatójukat, hogy megtudják a kiegészítő és alternatív terápiák lefedettségét.
A kiegészítő és alternatív terápiát fontolóra venni szándékozó rákos betegeknek ezt a döntést orvosával, ápolójával vagy gyógyszerészével kell megvitatniuk, mivel bármilyen kezelést igényelnének. Néhány kiegészítő és alternatív terápia befolyásolhatja a szokásos kezelést, vagy káros lehet a hagyományos kezelés során.
Fontos, hogy a hagyományos terápiák teszteléséhez használt tudományos módszereket CAM terápiák tesztelésére használják. Az Országos Rákkutató Intézet és az Országos Kiegészítő és Integrált Egészségügyi Központ (NCCIH) több klinikai vizsgálatot (kutatói tanulmányokat) szponzorál az orvosi központokban a rák kezelésére szolgáló CAM-terápiák tesztelésére.
A rákkezelés hagyományos koncepcióit általánosan tanulmányozták a biztonság és a hatékonyság szempontjából egy olyan tudományos folyamaton keresztül, amely nagyszámú betegnél végzett klinikai vizsgálatokat tartalmaz. Kevesebbet ismerünk a kiegészítő és alternatív módszerek biztonságáról és hatékonyságáról. Néhány CAM-terápiát igényes tudományos módszerekkel teszteltek. Néhány CAM-terápiát, amelyeket pusztán alternatív megközelítéseknek tekintettek, jelenleg a rákkezelésben használják – nem gyógymódként, hanem komplementer terápiaként, amelyek segíthetnek a betegeknek abban, hogy jobban érezzék magukat és gyorsabban felépüljenek. Az egyik példa az akupunktúra. Egy 1997 novemberében ülésező NIH (National Institutes of Health, NIH) szakértői szakértői csoport szerint az akupunktúra segítséget nyújt a kemoterápia és a műtéthez kapcsolódó fájdalom és hányás ellen. Azonban bizonyos megközelítéseket, például a laetril alkalmazását tanulmányozták, és úgy találták, hogy nem működik és esetlegesen kárt okoz.
Az 1991-ben elindított NCI Best Case Series Program egyik módja a gyakorlatban alkalmazott CAM módszerek vizsgálata. A programot az NCI Rákegészségügyi és Alternatív Orvostudományi Hivatala (OCCAM) felügyeli. Az alternatív rákterápiákat kínáló egészségügyi szakemberek benyújtják betegeik orvosi nyilvántartásait és a kapcsolódó anyagokat az OCCAM-nak. Az OCCAM alaposan átvizsgálja ezeket az anyagokat, hogy megnézze, vajon egyáltalán érdemes-e további kutatásra.
A kiegészítő és alternatív terápiák vizsgálata során a betegeknek fel kell kérniük az egészségügyi szolgáltatót a következő kérdésekre:
Országos Kiegészítő és Integrált Egészségügyi Központ (NCCIH)
Az Országos Egészségügyi Intézmények (NIH) Nemzeti Egészségügyi Intézete (NCCIH) megkönnyíti a kiegészítő és alternatív gyakorlatok kutatását és értékelését, valamint tájékoztatást nyújt az egészségügyi szakemberek és a nyilvánosság különböző megközelítéseiről.
CAM a PubMed-en
Az NCCIH és az NIH Nemzeti Orvosi Könyvtár (NLM) közösen kifejlesztettek CAM-et a PubMed-en, egy ingyenes és könnyen használható keresőeszköz a CAM-hez kapcsolódó folyóirat-idézetek megtalálásához. Az NLM PubMed bibliográfiai adatbázisának részeként a CAM a PubMed-nél több mint 230 000 referenciát és absztraktot tartalmaz a tudományos folyóiratokban található CAM-hez kapcsolódó cikkekhez. Ez az adatbázis több mint 1800 folyóirat weboldalára mutató linkeket is tartalmaz, amelyek lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy teljes szövegű cikkeket láthassanak. (A teljes szövegű cikkekhez előfizetés vagy egyéb díj igényelhető.)
Rák kiegészítő és alternatív gyógymódja
Az NCI Rákegészségügyi és Alternatív Medicina (OCCAM) irodája koordinálja az NCI tevékenységét a kiegészítő és alternatív gyógyászatban (CAM). Az OCCAM támogatja a CAM-rákkutatást és tájékoztatást nyújt a rákkal kapcsolatos CAM-ról az egészségügyi szolgáltatók és a nagyközönség számára az NCI honlapján keresztül.
Nemzeti Rákkutató Intézet (NCI) Rák Információs Szolgálat
Az Egyesült Államok lakosai az 1-800-4-CANCER (1-800-422-6237) számon hívják az NCI rákellenes információs szolgáltatását hétfőtől péntekig 8: 00-8: 00 óráig. Képzett rákellenes szakember áll rendelkezésére a kérdések megválaszolásához.
Élelmiszer- és gyógyszerfelügyelet
A Food and Drug Administration (FDA) szabályozza a gyógyszereket és az orvostechnikai eszközöket annak érdekében, hogy biztonságosak és hatékonyak legyenek.
Szövetségi Kereskedelmi Bizottság
A Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (FTC) érvényesíteni fogja a fogyasztóvédelmi törvényeket. Az FTC-től elérhető kiadványok a következők: