Mellrák kezelés (PDQ®) -Patient verzió

Mellrák kezelés (PDQ®) -Patient verzió

Általános információ a mellrákról

Főbb pontok

A mellrák olyan betegség, amelyben malignus (rákos) sejtek alakulnak ki a mell szövetében.

A mell pedig a lebenyek és a csatornák. Mindegyik mellnek 15-20 rész van, melynek címe: lebeny. Mindegyik lebenynél sok kisebb szakasz van, amelyeket lobulaknak neveznek. A lócák több tucat apró izzókkal végződnek, amelyek képesek a tej előállítására. A lebenyeket, a lobulákat és az izzókat csővezetékekkel összekötő vékony csövek kapcsolják össze. Nagyít A női mell anatómiája. A mellbimbó és az areola látható a mell külső részén. A nyirokcsomók, a lebenyek, lobulák, csatornák és a mell belsejének egyéb részeiről is látható.

Minden mellnek véredényei és nyirokcsomói is vannak. A nyirokerek szinte színtelen folyadékot hordanak, amit nyirok. A nyirokcsomók a nyirokcsomókat hordozzák a nyirokcsomók között. A nyirokcsomók kis babszerkezetű struktúrák, amelyek a szervezetben megtalálhatók. A nyirokcsomókat szűrik, és segítenek a fertőzés és a betegség elleni küzdelemben. A nyirokcsomók klaszterei a hónalj közelében találhatók a hónaljban (a kar alatt), a csontvég felett és a mellkasban.

A mellrák leggyakoribb típusa a ductalis karcinóma, amely a csatornák sejtjeiben kezdődik. A lárvákban vagy lobulákban kezdődő rákot lobularis karcinómának nevezik, és gyakrabban fordul elő mindkét mellben, mint más típusú emlőrák. A gyulladásos emlőrák ritka emlőkarcinóma, amelyben az emlő meleg, vörös és duzzadt.

Az emlőrákról szóló további információkért lásd a következő PDQ-összefoglalókat:

A mellrák és más tényezők családtörténete növeli az emlőrák kockázatát.

Bármi, ami növeli az esélyét a betegség megszerzésére, kockázati tényezőnek nevezik. A kockázati tényező nem jelenti azt, hogy rákot fog kapni; ha nincsenek kockázati tényezők, nem jelenti azt, hogy nem fog rákot kapni. Beszéljen orvosával, ha úgy gondolja, hogy fennáll a mellrák kockázata.

A mellrák kockázati tényezői a következők:

A rákos megbetegedések fő kockázati tényezője az idősebb kor. A rák növekvő esélye egyre nő.

Az NCI mellrák kockázatfelmérési eszköze a nők kockázati tényezőit alkalmazza az emlőrák kockázatának becsléséhez a következő öt évben és a 90 éves korig. Ez az online eszköz az egészségügyi szolgáltató számára használható. Az emlőrák kockázatával kapcsolatos további információkért hívja az 1-800-4-CANCER-et.

A mellrákot néha örökletes génmutációk (változások) okozzák.

A sejtekben található gének hordozzák az örökletes információt, amelyet az egyik személy szüleitől kapott. Az örökletes emlőrák az összes mellrák körülbelül 5-10% -át teszi ki. Egyes emlőrákhoz kapcsolódó mutáns gének gyakoribbak bizonyos etnikai csoportokban.

Olyan nőknél, akiknek bizonyos génmutációi vannak, például a BRCA1 vagy BRCA2 mutáció, nagyobb a mellrák kockázata. Ezek a nők szintén nagyobb kockázatot jelentenek a petefészekrákra, és fokozhatják más rákos megbetegedések kockázatát. Azok a férfiak, akiknek az emlőrákkal kapcsolatos mutált génje van, emelkedett a mellrák kockázata. További információkért lásd a PDQ összefoglalását a Férfi mellrák kezeléséről.

Vannak olyan tesztek, amelyek képesek kimutatni (megtalálni) a mutált géneket. Ezeket a genetikai vizsgálatokat néha a rák kockázatának kitett családtagok esetében végzik. Lásd a PDQ-összefoglalót a Breast Genetics és a Nőgyógyászati ​​Rákról további információért.

Bizonyos gyógyszerek és egyéb tényezők használata csökkenti az emlőrák kockázatát.

Bármi, ami csökkenti az esélyét a betegség megszerzésére, védő tényezőnek nevezzük.

Az emlőrák védő tényezői a következők:

Az emlőrák jelei közé tartozik egy csomó vagy változás a mellben.

Ezeket és más tüneteket mellrák vagy más körülmények okozhatják. Vegye fel a kapcsolatot orvosával, ha rendelkezik az alábbiak bármelyikével:

A melleket vizsgáló tesztek mellrák detektálására (megtalálására) és diagnosztizálására szolgálnak.

Ha bármilyen változást észlel a mellében, kérdezze meg kezelőorvosát. A következő tesztek és eljárások alkalmazhatók:

Az emlőrák vizsgálatához négyféle biopszia van:

Ha rákot találnak, teszteket végeznek a rákos sejtek tanulmányozására.

A legjobb kezelésre vonatkozó döntések e vizsgálatok eredményei alapján készülnek. A tesztek a következőkről nyújtanak információt:

A tesztek a következők:

Sokféle multigén teszt létezik. A klinikai vizsgálatok során a következő multigénvizsgálatokat vizsgálták:

E vizsgálatok alapján az emlőrák az alábbi típusok egyikeként kerül leírásra:

Ez az információ segít az orvosnak eldönteni, mely kezelések fogják a legjobban megfelelni a rákos megbetegedéseknek

Bizonyos tényezők befolyásolják a prognózist (a helyreállítás esélyét) és a kezelési lehetőségeket.

A prognózis (a helyreállítás esélye) és a kezelési lehetőségek függenek a következőktől:

A mellrák szakaszai

Főbb pontok

A mellrák diagnosztizálása után vizsgálatokat végeznek annak megállapítására, hogy a rákos sejtek elterjedtek-e a mell vagy a test más részein.

Az eljárás, amelyet annak megállapítására használnak, hogy a rák terjedt-e a mell alatt vagy a test más részein, úgy nevezik, hogy beültetésre kerül. A beavatkozási folyamatból származó információk meghatározzák a betegség állapotát. Fontos megismerni a színpadat a kezelés megtervezéséhez. Az emlőrák diagnosztizálásához használt néhány teszt eredményeit szintén használják a betegség kialakulásához. (Lásd az Általános információk részt.)

A következő tesztek és eljárások is használhatók az átmeneti folyamat során:

Háromféleképpen lehet rákosodni a szervezetben.

A rák terjedhet a szöveteken, a nyirokrendszeren és a vérön:

A rák elterjedhet, ahonnan a test más részeire kezd.

Amikor a rák a szervezet egy másik részébe terjed, akkor metasztázisnak nevezik. A rákos sejtek elszakadnak attól, ahonnan elkezdődtek (az elsődleges tumor), és a nyirokrendszeren vagy a véren keresztül haladnak.

Az áttétes tumor ugyanolyan típusú rák, mint az elsődleges daganat. Például ha a mellrák terjed a csontra, a csontban lévő rákos sejtek valójában emlőráksejtek. A betegség metasztatikus emlőrák, nem csontrák.

A következő stádiumokat használják emlőrák esetében:

Ez a rész az emlődaganatok szakaszait ismerteti. Az emlőrák stádiumát a tumor és a nyirokcsomók műtéten és más teszteken eltávolított tesztek eredményén alapulnak.

0. stádium (in situ karcinóma)

Az I. fázisban kialakult a rák. Az I. szakasz IA és IB szakaszokra oszlik.

A II. Szakasz IIA és IIB szakaszokra oszlik.

IIIA

IIIB

A IIIB. Stádiumban a tumor bármilyen méretű lehet és a rák a mellkasfalra és / vagy a mell bőrére terjed, duzzadást vagy fekélyt okozott. Emellett a rák terjedhet:

Az emlő bőrére terjedő rákos gyulladásos mellrák is lehet. További információért lásd a gyulladásos mellrákról szóló részt.

IIIC szakasz

A IIIC stádiumban nincs emlős daganat, vagy a tumor bármilyen méretű lehet. A rák terjedhet az emlő bőrére, duzzadást vagy fekélyt okozott és / vagy a mellkasfalra is terjedt. A rák terjedése is:

Az emlő bőrére terjedő rákos gyulladásos mellrák is lehet. További információért lásd a gyulladásos mellrákról szóló részt.

A IV. Stádiumban a rák a szervezet más szervére, leggyakrabban a csontokra, a tüdőre, a májra vagy az agyra terjed.

Az emlőrák kezelése részben a betegség színpadától függ.

A ductalis carcinoma in situ (DCIS) kezelési lehetőségekhez lásd: Ductal carcinoma in Situ.

Az I., II., IIIA., És a működő IIIC-es stádiumú emlőrák kezelési lehetőségeit lásd a korai, lokalizált vagy műtéti emlőrákban.

A IIIB stádium, a nem működőképes IIIC stádium és a gyulladásos emlőrák kezelési lehetőségeit lásd a Helyileg előrehaladott vagy gyulladásos emlőrákban.

Az olyan rák kezelésére vonatkozó lehetőségekkel kapcsolatban, amelyek először alakultak ki annak a területnek a közelében, ahol először kialakult, lásd a Locoregionális visszatérő emlőrákot.

A IV. Stádiumú emlőrák vagy a test más részein jelentkező emlőrák kezelési lehetőségeit lásd a Metasztatikus Mellrákban.

Gyulladásos mellrák

A gyulladásos mellrákban a rák az emlő bőrére terjed, és az mell vörösre és duzzadtra néz és meleg. A vörösség és a melegség azért fordul elő, mert a rákos sejtek blokkolják a bőrben lévő nyirokrendszereket. A mell bõre is megjelenítheti a narancssárga narancssárga színû narancssárga megjelenést (mint a narancssárga bõr). A mellben nem lehet semmilyen csomó, ami érezhető. A gyulladásos emlőrák IIIB stádium, IIIC stádium vagy IV stádium lehet.

Nagyít Gyulladásos emlőrák a bal emlőben, amely narancssárga és fordított mellbimbó.

Ismétlődő emlőrák

Az ismétlődő emlőrák olyan rák, amely visszanyerte (visszatér), miután kezelték. A rák visszatérhet az emlőben, az emlő bőrében, a mellkasfalban vagy a közeli nyirokcsomókban.

Kezelési opció áttekintése

Főbb pontok

A mellrákos betegeknél különböző típusú kezelésekre van szükség.

A mellrákos betegek számára különböző típusú kezelések állnak rendelkezésre. Néhány kezelés standard (jelenleg alkalmazott kezelés), és néhányat klinikai vizsgálatokban tesztelnek. A kezelés klinikai vizsgálata egy olyan kutatási tanulmány, melynek célja a jelenlegi kezelések javítása vagy a rákos betegek új kezeléseivel kapcsolatos információk beszerzése. Amikor a klinikai vizsgálatok azt mutatják, hogy az új kezelés jobb, mint a hagyományos kezelés, az új kezelés válhat a szokásos kezelésnek. A betegek esetleg gondolkodni akarnak a klinikai vizsgálatban való részvételről. Néhány klinikai vizsgálat csak olyan betegek számára nyitott, akik nem kezdték meg a kezelést.

A standard kezelés öt típusát alkalmazzák:

A legtöbb mellrákos beteg műtétet végez a rák eltávolítására.

A Sentinel nyirokcsomó biopszia a sebészi nyirokcsomó eltávolítása a műtét során. Az őrszem nyirokcsomója az első nyirokcsomó, amely nyirokelvezetést kap egy tumorból. Ez az első nyirokcsomó, ahol a rák valószínűleg elterjed. Egy radioaktív anyagot és / vagy kék festéket adnak be a daganat közelében. Az anyag vagy festék átjut a nyirokcsatornákon keresztül a nyirokcsomókba. Az anyag vagy festék befogadására szolgáló első nyirokcsomó eltávolításra kerül. A patológus mikroszkóp alatt vizsgálja a szövetet, hogy rákos sejteket keressen. Az őrszem nyirokcsomó biopsziája után a sebész eltávolítja a daganatot melltartó műtét vagy mastectomia alkalmazásával. Ha nem találtak rákos sejteket az őrszem nyirokcsomójában, előfordulhat, hogy nem szükséges több nyirokcsomót eltávolítani. Ha rákos sejteket találtak, több nyirokcsomót távolítanak el önálló bemetszéssel. Ezt nyirokcsomó disszekciónak nevezik.

A műtét típusai a következők:

Kemoterápia adható a műtét előtt a tumor eltávolítására. A sebészeti beavatkozás előtt a kemoterápia csökkenti a daganatot, és csökkenti a sebészeti beavatkozás során eltávolítandó szövet mennyiségét. A műtétet megelőző kezelés preoperatív terápia vagy neoadjuváns terápia.

Miután az orvos eltávolít minden rákot, amely a műtét idején látható, néhány beteg sugárterápiát, kemoterápiát, célzott terápiát vagy hormonterápiát kaphat a műtét után, hogy megöli a rákos sejteket. A műtétet követően adott kezelést a posztoperatív terápiára vagy az adjuváns terápiára utalva csökkenti annak a kockázatát, hogy a rák visszajön.

Ha a páciens masztiektómia lesz, az emlőrák rekonstrukcióját (mesterséges mastektómia utáni rekonstrukcióját) figyelembe lehet venni. Az emlők rekonstrukcióját a mastectomia időpontjában vagy egy idő után lehet elvégezni. A rekonstruált mell a páciens saját (nonbreast) szövetével vagy fiziológiás sóoldattal vagy szilikon gélzel kitöltött implantátumok segítségével készíthető. Az implantátum behozatalának meghozatala előtt a betegek az 1-888-INFO-FDA (1-888-463-6332) számon az 1-888-INFO-FDA (1-888-463-6332) cím alatt hívhatják az Élelmiszer- és Gyógyszerbiztonsági Hatóság (FDA) Eszközöket és Radiológiai Egészséget. további információ a mellimplantátumokról.

Sugárkezelés

A sugárterápia olyan rákkezelés, amely nagy energiájú röntgenfelvételt vagy egyéb sugárzást használ fel a rákos sejtek megölése vagy növekedésük megakadályozására. Kétféle sugárkezelés létezik:

A sugárkezelés módja attól függ, hogy milyen típusú rákot alkalmaznak. A külső sugárkezelést emlőrák kezelésére használják. A stroncium-89-gyel (radionuklid) végzett belső sugárterápiát a mellkasrák által okozott csontfájdalom enyhítésére használják. A Strontium-89-et vénába injektálják és a csontok felszínére utaznak. A sugárzás felszabadul és megöli a rákos sejteket a csontokban.

kemoterápiás kezelés

A kemoterápia egy olyan rákkezelés, amely a rákos sejtek növekedését megakadályozó gyógyszereket használ, akár a sejtek megölésével, akár megakadályozva azok elosztását. Ha a kemoterápiát szájon át vagy vénába vagy izomba injektálják, a gyógyszerek bejutnak a véráramba, és rákos sejteket érhetnek el a szervezetben (szisztémás kemoterápia). Ha a kemoterápiát közvetlenül a cerebrospinális folyadékba, egy szervbe vagy egy testüregbe, például a hasba helyezik, a gyógyszerek elsősorban a rákos sejteket érintik ezen a területen (regionális kemoterápia).

A kemoterápia beadása függ a kezelt rák típusától és állapotától. A szisztémás kemoterápiát emlőrák kezelésében alkalmazzák.

Hormonterápia

A hormonterápia olyan rákkezelés, amely eltávolítja a hormonokat, vagy blokkolja működését, és megakadályozza a rákos sejtek növekedését. A hormonok olyan anyagok, amelyeket a mirigyek a szervezetben termelnek és a véráramban keringenek. Egyes hormonok bizonyos rákos megbetegedéseket okozhatnak. Ha a vizsgálatok azt mutatják, hogy a rákos sejtek olyan helyek, ahol a hormonok kötődhetnek (receptorok), gyógyszerek, műtét vagy sugárterápia alkalmazhatók a hormonok termelésének csökkentésére vagy azok működésének megakadályozására. Az ösztrogén hormon, amely bizonyos emlődaganatok kialakulását eredményezi, főleg a petefészkekből áll. A petefészkek ösztrogént előállító kezelését petefészek ablációnak nevezzük.

A tamoxifennel való hormonterápiát gyakran olyan korai lokalizált emlőrákos betegek kapják, akik műtéten keresztül távolíthatók el, és metasztatikus emlőrákos betegek (a test más részeire terjedő rák). A tamoxifennel vagy ösztrogénekkel végzett hormonterápia a szervezet egészére hathat a sejteken, és növelheti az endometriális rák kialakulásának esélyét. A tamoxifen szedő nőknek minden évben kismedencei vizsgát kell tenniük, hogy rákos megbetegedéseket keressenek. A hüvelyi vérzést – a menstruációs vérzés kivételével – a lehető leghamarabb jelenteni kell az orvosnak.

Luteinizáló hormon-felszabadító hormon (LHRH) agonista hormonterápiát adnak olyan premenopausás nőknek, akiket korábban diagnosztizáltak hormonreceptor pozitív emlőrákkal. Az LHRH-agonisták csökkentik a szervezet ösztrogénjét és progeszteronját.

Az aromatáz inhibitorral végzett hormonterápia néhány olyan posztmenopauzális nőknél van, akik hormonreceptor-pozitív emlőrákban szenvednek. Az aromatáz inhibitorok csökkentik a szervezet ösztrogénét azáltal, hogy blokkolják az aromatáz nevű enzimet, és az androgént ösztrogéngé változtatják. Az anasztrozol, a letrozol és az exemesztán az aromatáz inhibitorok típusai.

Korai lokalizált emlőrák kezelésére, melyet műtéttel lehet eltávolítani, bizonyos aromatáz inhibitorokat alkalmazhat adjuváns terápiaként tamoxifen helyett vagy 2-3 éves tamoxifen alkalmazást követően. Az áttétes emlőrák kezelésére az aromatáz inhibitorokat klinikai vizsgálatokban tesztelik, hogy összehasonlítsák őket a tamoxifennel végzett hormonkezeléssel.

A hormonreceptor pozitív emlőrákban szenvedő nőknél legalább 5 éves adjuváns hormonterápia csökkenti azt a kockázatot, hogy a rák megismétlődik (visszatér).

Egyéb hormonterápiák közé tartoznak a megestrol-acetát vagy az anti-ösztrogénterápia, például fulvesztrant.

Célzott terápia

A célzott terápia egyfajta kezelés, amely kábítószereket vagy egyéb anyagokat használ fel egyedi ráksejtek azonosítására és támadására, anélkül, hogy károsíthatja a normál sejteket. A monoklonális antitestek, a tirozin kináz inhibitorok, a ciklinfüggő kináz inhibitorok, a rapamycin (mTOR) inhibitorok emlős célpontja és a PARP inhibitorok az emlőrák kezelésére alkalmazott célzott terápiák típusai.

A monoklonális antitestterápia olyan rákkezelés, amely a laboratóriumban alkalmazott antitesteket egyetlen típusú immunrendszer sejtből használja. Ezek az antitestek azonosítják az anyagokat a rákos sejtekben vagy normál anyagokban, amelyek segíthetnek a rákos sejtek növekedésében. Az antitestek az anyagokhoz kötődnek, és megölik a rákos sejteket, megakadályozzák növekedésüket, vagy megakadályozzák az elterjedést. A monoklonális antitesteket infúzió formájában adják. Ezek önmagukban alkalmazhatók, vagy kábítószerek, toxinok vagy radioaktív anyagok közvetlenül rákos sejtekbe juttathatók. A monoklonális antitestek adjuváns terápiával kombinálva kemoterápiával kombinálva alkalmazhatók.

A monoklonális antitestterápiák típusai a következők:

A tirozin-kináz-inhibitorok célzott terápiás gyógyszerek, amelyek blokkolják a daganatokhoz szükséges jeleket. A tirozin-kináz inhibitorok más daganatellenes szerekkel együtt alkalmazhatók adjuváns terápiaként. A tirozin-kináz-inhibitorok a következők:

A ciklinfüggő kináz-inhibitorok olyan célzott terápiás gyógyszerek, amelyek blokkolják a ciklinfüggő kinázok nevű fehérjéket, amelyek a rákos sejtek növekedését okozzák. A ciklinfüggő kináz-inhibitorok a következők:

A rapamicin (mTOR) gátlók emlős célpontja blokkolja az mTOR nevű fehérjét, amely megőrzi a rákos sejtek növekedését és megakadályozza az új véredények növekedését, amelyeknek a tumoroknak növekedniük kell. Az mTOR inhibitorok a következők:

A PARP-inhibitorok olyan célzott terápiátípusok, amelyek megakadályozzák a DNS-javítást és rákos sejteket okozhatnak. A PARP inhibitor terápiát háromszor negatív emlőrákos vagy tumoros betegek kezelésére tanulmányozták BRCA1 vagy BRCA2 mutációk.

Az emlőrák kezelése mellékhatásokat okozhat.

A rák kezelésének kezdetén jelentkező mellékhatásokról a mellékhatások oldalán talál további információkat.

Néhány emlőrákkezelési kezelés olyan mellékhatásokat okozhat, amelyek a kezelés befejezése után hónapokig vagy évekig tartanak vagy jelentkeznek. Ezeket késői hatásoknak nevezik.

A sugárterápia késői hatásai nem gyakoriak, de a következők lehetnek:

A kemoterápia késői hatásai a használt gyógyszerektől függenek, de a következők lehetnek:

A célzott terápia késői hatásai a trasztuzumabbal, a lapatinibbel vagy a pertuzumabbal a következők lehetnek:

A betegek esetleg gondolkodni akarnak a klinikai vizsgálatban való részvételről.

Néhány beteg esetében a klinikai vizsgálatban való részvétel lehet a legjobb kezelés választása. A klinikai vizsgálatok része a rákkutatási folyamatnak. Klinikai kísérleteket végeztünk annak megállapítására, hogy az új rákkezelések biztonságosak és hatékonyak-e vagy jobbak-e, mint a szokásos kezelés.

A mai rák elleni szokásos kezelések közül sok a korábbi klinikai vizsgálatokon alapul. A klinikai vizsgálatban részt vevő betegek a szokásos kezelést kapják, vagy az elsők között új kezelést kaphatnak.

A klinikai vizsgálatokban részt vevő betegek segítenek a jövőben a rák kezelésének javításában is. Még akkor is, ha a klinikai vizsgálatok nem eredményeznek hatékony új kezeléseket, gyakran válaszolnak fontos kérdésekre és elősegítik a kutatás továbbterjedését.

A betegek klinikai vizsgálatokat végezhetnek rákkezelésük előtt, alatt vagy után.

Néhány klinikai vizsgálatban csak olyan betegek tartoznak, akik még nem részesültek kezelésben. Az egyéb kísérletek vizsgálati kezelése olyan betegeknél, akiknek a rákja nem javult. Vannak klinikai vizsgálatok is, amelyek új módszereket próbálnak megakadályozni a rák előfordulásának visszatéréséből (visszatérés) vagy a rák kezelésének mellékhatásainak csökkentésében.

Klinikai vizsgálatok zajlanak az ország számos részén. Az NCI által támogatott klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos információk megtalálhatók az NCI klinikai vizsgálata weboldalán. Más szervezetek által támogatott klinikai vizsgálatok megtalálhatók a ClinicalTrials.gov weboldalon.

Szükség lehet nyomonkövetési tesztekre.

A rák diagnosztizálásához vagy a rák kialakulásának megismeréséhez elvégzett néhány vizsgálat megismételhető. Néhány teszt megismétlődik, hogy megnézze, milyen jól működik a kezelés. A vizsgálatok folytatására, megváltoztatására vagy abbahagyására vonatkozó döntések alapulhatnak e vizsgálatok eredményei alapján.

A vizsgálatok egy része a kezelés befejezése után időről időre megmarad. Ezeknek a vizsgálatoknak az eredményei megmutathatják, hogy megváltozott-e az állapotod, vagy ha a rák megbetegedett (visszatér). Ezeket a teszteket néha nyomon követési teszteknek vagy ellenőrzéseknek nevezik.

A mellrák kezelési lehetőségei

Az alább felsorolt ​​kezelésekkel kapcsolatban tekintse meg a Kezelési opció áttekintése részt.

Korai, lokalizált vagy működőképes mellrák

A korai, lokalizált vagy működőképes emlőrák kezelése a következőket foglalhatja magában:

Sebészet

Postoperatív sugárterápia

Az emlőrákos műtéten átesett nőknél a teljes mellet sugárkezelésnek vetették alá, hogy csökkentsék annak a lehetőségét, hogy a rák visszajön. Sugárterápiát is nyújthatnak a nyirokcsomók a területen.

Azoknál a nőknél, akik módosított radikális mastectomiával rendelkeznek, sugárterápiát kaphatnak annak csökkentése érdekében, hogy a rák visszajön, ha az alábbiak bármelyike ​​igaz:

Postoperatív szisztémás terápia

A szisztémás terápia olyan gyógyszerek alkalmazása, amelyek a véráramba beléphetnek, és elérhetik a rákos sejteket az egész testben. A posztoperatív szisztémás terápia csökkenti azt a lehetőséget, hogy a daganat eltávolítása után a daganat visszajön.

A műtét utáni szisztémás terápia attól függ, hogy:

A premenopausában lévő hormonreceptor-pozitív tumoros nőknél több kezelésre nincs szükség, vagy a posztoperatív terápia magában foglalhatja:

A posztmenopauzás hormonreceptoros daganatos nőknél több kezelésre nincs szükség, vagy a posztoperatív terápia a következőket foglalja magában:

A hormonreceptor negatív tumorokban szenvedő nőknél több kezelésre nincs szükség, vagy a posztoperatív terápia lehet:

HER2 / neu negatív tumorokban szenvedő nőknél a postoperatív terápia a következőket foglalhatja magában:

A kis, HER2 / neu pozitív daganatokban szenvedő nőknél és a rákban a nyirokcsomókban nincs szükség további kezelésre. Ha van a rák a nyirokcsomókban, vagy a daganat nagy, a postoperatív terápia magában foglalhatja:

A kisméretű, hormonreceptor negatív és HER2 / neu negatív tumorokban (hármas negatív) és a nyirokcsomókban nem jelentenek daganatot, ezért további kezelésre nincs szükség. Ha van a rák a nyirokcsomókban, vagy a tumor nagy, akkor a postoperatív terápia magában foglalhatja:

Preoperatív szisztémás terápia

A szisztémás terápia olyan gyógyszerek alkalmazása, amelyek a véráramba beléphetnek, és elérhetik a rákos sejteket az egész testben. A műtét előtt a preoperatív szisztémás terápia csökkenti a daganatot.

A posztmenopauzás hormonreceptoros daganatos nőknél a preoperatív terápia a következőket foglalhatja magában:

Premenopauzás nők esetében hormonreceptor pozitív tumorok esetén a preoperatív terápia magában foglalhatja:

HER2 / neu pozitív tumoros nőknél a preoperatív terápia a következőket foglalhatja magában:

HER2 / neu negatív tumorokkal vagy hármas negatív tumorokkal rendelkező nőknél a preoperatív terápia magában foglalhatja:

A klinikai vizsgálati keresés segítségével megtaláljuk az NCI által támogatott rákos klinikai vizsgálatokat, amelyek elfogadják a betegeket. A rák típusától, a páciens korától és a kísérletek elvégzésétől függően vizsgálatokat végezhet. A klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos általános információk is rendelkezésre állnak.

Helyileg előrehaladott vagy gyulladásos mellrák

A klinikai vizsgálati keresés segítségével megtaláljuk az NCI által támogatott rákos klinikai vizsgálatokat, amelyek elfogadják a betegeket. A rák típusától, a páciens korától és a kísérletek elvégzésétől függően vizsgálatokat végezhet. A klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos általános információk is rendelkezésre állnak.

Locoregionális ismétlődő emlőcarcinoma

A lokoregionális visszatérő emlőrák (a mellrákban, a mellkasfalban vagy a közeli nyirokcsomókban történő kezelés után visszatérő rák) a következőket foglalhatja magában:

Lásd a Metastatic Breast Cancer című fejezetet az emlőrák kezelésére vonatkozó lehetőségekről, amelyek a testrészek mellé, mellkasra vagy közeli nyirokcsomókra terjednek ki.

A klinikai vizsgálati keresés segítségével megtaláljuk az NCI által támogatott rákos klinikai vizsgálatokat, amelyek elfogadják a betegeket. A rák típusától, a páciens korától és a kísérletek elvégzésétől függően vizsgálatokat végezhet. A klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos általános információk is rendelkezésre állnak.

Metasztatikus mellrák

A metasztatikus emlőrák (a test távoli részeire terjedő rák) kezelési lehetőségei a következők lehetnek:

Hormonterápia

Olyan posztmenopauzás nőknél, akiknek éppen diagnosztizálták a metasztatikus emlőrákot, amely hormonreceptor pozitív, vagy ha a hormonreceptor státusza nem ismert, a kezelés magában foglalhatja:

Azoknál a premenopauzás nőknél, akiket korábban diagnosztizálták a metasztatikus emlőrák, amely hormonreceptor pozitív, a kezelés magában foglalhatja:

Azoknál a nőknél, akiknél a daganatok hormonreceptor-pozitívak vagy hormonreceptorok ismeretlenek, csak a csontra vagy lágyszövetekre terjednek ki, és akiket tamoxifennel kezeltek, a kezelés magában foglalhatja:

Célzott terápia

Az olyan metasztatikus emlőrákban szenvedő nőknél, akik hormonreceptorok pozitívak és nem reagáltak más kezelésekre, a lehetőségek között szerepelhet a célzott terápia, például:

A metasztatikus emlőrákban szenvedő nők esetében, amelyek HER2 / neu pozitívak, a kezelés magában foglalhatja:

kemoterápiás kezelés

Az olyan metasztatikus emlőrákban szenvedő nőknél, akik hormonreceptorok negatívak, nem reagáltak hormonkezelésre, szétterjedtek más szervekre vagy tüneteket okoztak, a kezelés magában foglalhatja:

Sebészet

Sugárkezelés

Egyéb kezelési lehetőségek

A metasztatikus emlőrák egyéb kezelési lehetőségei a következők:

A klinikai vizsgálati keresés segítségével megtaláljuk az NCI által támogatott rákos klinikai vizsgálatokat, amelyek elfogadják a betegeket. A rák típusától, a páciens korától és a kísérletek elvégzésétől függően vizsgálatokat végezhet. A klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos általános információk is rendelkezésre állnak.

A ductalis carcinoma in situ helyének kezelési lehetőségei (DCIS)

Az alább felsorolt ​​kezelésekkel kapcsolatban tekintse meg a Kezelési opció áttekintése részt.

A ductalis carcinoma in situ kezelésére a következők tartoznak:

A klinikai vizsgálati keresés segítségével megtaláljuk az NCI által támogatott rákos klinikai vizsgálatokat, amelyek elfogadják a betegeket. A rák típusától, a páciens korától és a kísérletek elvégzésétől függően vizsgálatokat végezhet. A klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos általános információk is rendelkezésre állnak.

További információk a mellrákról

Az Országos Rákellenes Intézet további tájékoztatásával kapcsolatban lásd:

Az Országos Rákkutató Intézet általános rákos információira és egyéb erőforrásaira vonatkozóan lásd:

Erről a PDQ-összefoglalóról

Az orvos adatkérdése (PDQ) az Országos Rákkutató Intézet (NCI) átfogó rákinformációs adatbázisa. A PDQ adatbázis tartalmazza a rák megelőzésére, kimutatására, genetikájára, kezelésére, támogató gondozására és kiegészítő és alternatív gyógymódokra vonatkozó legfrissebb információk összefoglalóit. A legtöbb összefoglaló két változatban jelenik meg. Az egészségügyi szakemberek részletes leírása technikai nyelven íródott. A páciens verziója könnyen érthető, nem technikai nyelven készült. Mindkét verzió rákos információkkal rendelkezik, pontos és naprakész, és a legtöbb változat spanyolul is elérhető.

A PDQ az NCI szolgáltatása. Az NCI az Országos Egészségügyi Intézetek (NIH) része. A NIH a szövetségi kormány biomedikai kutatásának központja. A PDQ-összefoglalók az orvosi szakirodalom független felülvizsgálatán alapulnak. Ezek nem az NCI vagy az NIH politikai nyilatkozatai.

Ennek az összefoglalónak a célja

Ez a PDQ rák tájékoztató összefoglalása az aktuális információkat tartalmazza a mellrák kezeléséről. Célja, hogy tájékoztassa és segítse a betegeket, családokat és gondozóikat. Nem nyújt hivatalos iránymutatásokat és ajánlásokat az egészségügyi ellátásról szóló döntések meghozatala érdekében.

Felülvizsgálók és frissítések

A szerkesztői testületek írják le a PDQ rákinformációs összefoglalásait, és naprakészen tartják azokat. Ezek a bizottságok rákkezeléssel foglalkozó szakemberek és a rákkal kapcsolatos egyéb specialitásokból állnak. Az összefoglalókat rendszeresen felülvizsgálják, és új információkkal kerülnek módosításra. Az összes összefoglaló dátuma (“Utolsó módosítás dátuma”) a legfrissebb változás dátuma.

A betegtájékoztatóban szereplő információk az egészségügyi szakemberek által készített verzióból származnak, amelyet rendszeresen felülvizsgálnak és szükség szerint frissítenek a PDQ Adult Treatment Editorial Board.

Klinikai kísérleti információk

A klinikai vizsgálat olyan vizsgálat, amely egy tudományos kérdés megválaszolására szolgál, például arról, hogy az egyik kezelés jobb-e a másiknál. A kísérletek a múltbeli vizsgálatokon és a laboratóriumi tapasztalatokon alapulnak. Minden kísérlet megfelel bizonyos tudományos kérdéseknek annak érdekében, hogy új és jobb módszereket találjanak a rákos betegek segítésére. A kezelés során a klinikai vizsgálatok során információt gyűjtenek az új kezelés hatásairól és arról, hogy mennyire jól működik. Ha egy klinikai vizsgálat azt mutatja, hogy az új kezelés jobb, mint a jelenleg alkalmazott, akkor az új kezelés “normál” lesz. A betegek esetleg gondolkodni akarnak a klinikai vizsgálatban való részvételről. Néhány klinikai vizsgálat csak olyan betegek számára nyitott, akik nem kezdték meg a kezelést.

A klinikai vizsgálatok szerepelnek a PDQ-ban, és megtalálhatók az NCI honlapján. Számos rákos orvos is részt vesz a klinikai vizsgálatokban. További információkért hívja az 1-800-4-CANCER rák tájékoztató szolgálatot (1-800-422-6237).

Engedély az összefoglaló használatához

A PDQ bejegyzett védjegy. A PDQ-dokumentumok tartalmát szabadon szövegként lehet használni. Nem azonosítható NCI PDQ rák információs összefoglaló, hacsak az egész összefoglaló nem látható, és rendszeresen frissül. Azonban a felhasználó számára megengedett, hogy írjon egy mondatot, például: “Az NCI PDQ rákról szóló összefoglalója az emlőrák megelőzéséről a következőképpen állapítja meg a kockázatokat: [az összefoglaló kivonatát].”

A PDQ összegzésének legjobb módja a következő:

PDQ® Felnőtt Kezelés Szerkesztőség. PDQ mellrák kezelés. Bethesda, MD: National Cancer Institute. Frissítve. Elérhető: https://www.cancer.gov/types/breast/patient/breast-treatment-pdq. Hozzáférés. [PMID: 26389406]

Az összefoglalóban szereplő képeket a szerző (k), a művész és / vagy a kiadó engedélyével használják a PDQ-összefoglalókban való használatra. Ha PDQ-összefoglalóból szeretne képet használni, és nem használja az egész összefoglalót, akkor a tulajdonosnak engedélyt kell kapnia. A Nemzeti Rákkutató Intézet nem adhatja meg. Az összefoglalóban szereplő képek használatával kapcsolatos információk és a rákkal kapcsolatos számos egyéb kép megtalálható a Visuals Online-ban. A Visuals Online több mint 2000 tudományos kép gyűjteménye.

lemondás

Az összefoglalókban szereplő információk nem használhatók a biztosítási díjakra vonatkozó döntések meghozatalára. A biztosítási fedezetről bővebben a Cancer.gov webhelyen találhatók a kezelői rákkezelési oldalon.

Lépjen kapcsolatba velünk

További információért forduljon hozzánk, vagy segítséget kapjon a Cancer.gov weboldalán a Kapcsolatfelvétel a Súgó oldalon. Kérdések a Cancer.gov weboldalon keresztül is elérhetők.

Az Országos Rákkutató Intézet honlapján található legtöbb szöveg szabadon felhasználható vagy újra használható. A Nemzeti Rákkutató Intézetet a forrásnak és az erre az oldalra mutató linknek kell megadni, például a “Rákos megbetegedés kezelésére (PDQ®) -Patient Version eredetileg a National Cancer Institute kiadta.”

Kérjük, vegye figyelembe, hogy a kormányon kívüli egyének által készített blogbejegyzések tulajdonosa lehet az író tulajdonosa, és a grafika tulajdonosa lehet az alkotója. Ilyen esetekben kapcsolatba kell lépni az íróval, művészekkel vagy kiadóval, hogy engedélyt szerezzen az újrafelhasználásra.

Üdvözöljük a hozzászólásait ezen a bejegyzésen. Az összes megjegyzésnek meg kell felelnie a megjegyzéss politikának.

Szeretné használni ezt a tartalmat webhelyén vagy más digitális platformon? A szindikációs szolgáltatás oldalunk megtudja, hogyan.

Tovább a blogra »